Izvēlne Aizvērt

Ekspresintervija ar Ēriku Stroli

Talsos ventspilnieku uzņemšana

Tā kā Dzejas dienām sākam gatavoties jau pavasarī, lūdzām Ventspils dzejnieku kopas “Vārdu Vēziens” vadītājai Ērikai Strolei atsaukt atmiņā Kurzemes Dzejas dienas Talsos 2019. gadā un nedaudz dalīties iespaidos.

Ē. Strole lasa dzeju Ventspils Sociālās aprūpes namā "Selga" 2020. g. 6. janvārī

Ērika Strole: Dzejas dienas palikušas atmiņā ar skaistajām tautumeitām un viņu cienastu. Ikviens, protams, varēja ar viņām nofotografēties.

Pilsētu vizītkartes Dzejas dienās šķiet klasiskas un nepieciešamas. Ventspils dzejnieki šoreiz nebijām iepriekš vienojušies, ko kurš runās, ko dāvinās.

Man patika viesis no Latvijas Rakstnieku savienības Arno Jundze un soliste no Liepājas Sigita Jevgļevska arī piesaistīja klātesošo uzmanību. Vienīgi mūs pašķīra – dzejas lasīšana katrai pilsētai atsevišķā pakalnā. 

No labās puses: Ērika Strole, Dagnija Dreika un Sanda Īvniece

Sanāca klausīties pašiem sevī, un traucēja tobrīd palielais vējš. Taču dabasskati apkārt bija skaisti, ar tiem Talsi palika atmiņā, ar saviem pakalniem.

Jau divus gadus es vadu dzejnieku kopu “Vārdu Vēziens” Ventspilī. Tiekamies katra mēneša pirmajā piektdienā, lasām dzeju, sveicam jubilārus un runājam, kur būtu publika, kas mūs klausītos. Bijām veco ļaužu pansionātā “Selga”, neredzīgo biedrībā, bērnu aprūpes centrā “Cimdiņš” u.c. Publikas uzmanību mums palīdz piesaistīt mūziķis Jānis Snipkis. Viņa dziesmām skanot, cilvēkiem ir svētki.

Egineto.lv: Sirsnīgs paldies un – labu veiksmi arī turpmāk!

Foto no Ē. Stroles pers. arhīva