Izvēlne Aizvērt

Par izstādi “MĀKSLA + DZEJA” Liepājā

LK

Šī gada septembrī kopā ar citiem autoriem piedalījāmies arī biedrības “Mākslas kolēģi” un dzejnieku kopizstādē “MĀKSLA + DZEJA”, kas bija skatāma Liepājas Latviešu Biedrības namā 08.09.-07.10.2020. 

Izstādes atklāšanā, 2020. gada 15. septembrī, dalībniekus un viesus uzrunāja biedrības vadītāja, māksliniece un izstādes idejas autore Ilze Eniņa. Viņa sacīja, ka iecere, sadarboties ar dzejniekiem, radās, kad “Mākslas kolēģi” iepriekš rīkoja izstādi kopā ar fotostudiju “Fotast”. 

Jau pagājušajā gadā TN “Kurzeme” notika ekspressizstāde, kur mākslinieku gleznas tika pieskaņotas autoru dzejoļiem vai gleznotas jaunas, iedvesmojoties no tiem. Arī no Egineto.lv draugu – Normunda Frīdmaņa un Rasmas Jonases (mūžībā) dzejas. Šogad dzejnieki sacerēja vārdus, mākslas iedvesmoti.

Izstādē piedalījās mākslinieki: Ilze Akselrode, Dainis Bērziņš, Vilnis Bulavs, Liene Eltermane, Ilze Eniņa, Jānis Judins, Ilze Karlsone, Laine Kinstlere, Andris Millers, Ilze Pāvelsone, Andra Pelna, Adrians Pese, Brigita Pomerante, Pauls Spridzāns, Irina Tīre un Anželika Vilsone, – ar 70 gleznām kopskaitā.

Savus dzejoļus mākslas darbiem veltīja autori: Sergejs Abramovs, Laura Andersone, Inga Audere, Gunita Boka, Sanita Dejus, Jana Egle, Ādolfs Gaujietis, Fēlikss Kovaļišins, Karīna Krieviņa, Iveta Liepa, Irma Markopa, Bruno Otto, Signe Paula, Gundega Rezevska, Aija Sarma, Antra Siliņa, Valentīns, Sandra Vensko un Dzintra Zorgevica. Dzejniekus pulcēja un dzejoļus apkopoja G. Rezevska.

Izstādes atklāšanā apmeklētāji varēja tikties ar mākslas darbu autoriem un klausīties dzejnieku lasījumus. 

“Izstāde ļoti skaista, – bija prieks nolasīt dzejoli un nofotografēties kopā ar mākslinieci Ilzi Akselrodi, kuras gleznai to veltīju,” savu atzinību pievienoja arī dzejniece Iveta Liepa. 

Mākslinieki pauda vēlmi izstādi parādīt vēl citās pilsētās.

Pateicamies par iespēju sadarboties! 

Egineto.lv