Izvēlne Aizvērt

Līdzīgi kā savos iepriekšējos izdevumos “Dzīve”, “Dzīve iet tālāk” (2013), “Dzīve iet un aiziet…” (2015), arī dzejas krājumā “Dzīves epilogs” (2017) autore Rasma Jonase (mūžībā) ar lielu degsmi un mīlestību runājusi par tēvzemi, tās dabu un cilvēkiem, īpašus vārdus veltot saviem tuvākajiem. Autores darbi ir ilgu un cerību pilni – lai dzīves pamatvērtības sakņotos nākamajās paaudzēs. Netrūkst arī humora.

Krājuma izdevējs – Liepājas Universitātes izdevniecība LiePA; projekta vadītāja – Ērika Birzkopa, biedrība “LLRMK “Helikons””; mākslinieks – Uldis Baltutis; redaktore – Inga Audere, biedrība “Kristīga Atbalsta Apvienība”.

Ieskats kristīgajā dzejā (2020) aplūko dažādus dzejas veidus un ir paredzēts visiem interesentiem kā informatīvs palīgs dzejas jaunradē un pilnveidē. Saturs TE>

LELB bīskapa emeritus Pāvila Brūvera 1978. gadā Ķelnē izdotā grāmata “Kā rodas disidenti” (160 lpp.), kad viņš bija “Radio Brīvā Eiropa” žurnālists. Tas ir patiess vēsturisks stāsts par Brūveru ģimenes un citu cilvēku likteņgaitām PSRS, problēmām ar čeku, cīņu par vārda brīvību un cilvēktiesībām, ģimenes emigrēšanu uz ārzemēm, grūtībām, kas ar to bija saistītas, un ārvalstu draugu palīdzību.

Publicēta ar autora atļauju.

Kristīgās dzejas “Baltā stunda” almanahi: “DIEVS, GRIBU TEV SKANĒT…” (2008) un “KĀP MĪLESTĪBAS KALNĀ” (2010).

Idejas autore – Ilga Auza, projekta vadītāja – Ērika Birzkopa, krājumu redaktors – Modris Zihmanis, mākslinieks – Uldis Baltutis. Izdevējs – LLRMK „Helikons”. Iespiests – LiePU LiePA.

Bilingvāla izdevuma “Zem viena spārna” Nr. 1., 2., 3., latviešu-vācu valodās, – ar VFR vēstniecības Latvijā atbalstu.

“Egineto.lv” izdevums-projekts Nr.1.-9. - dzeja, meditācija, intervijas ar autoriem, pasākumu un grāmatu apskati utt.

“Egineto.lv” intervijas ar: Ēriku Birzkopu, Kirilu Bobrovu, Pāvilu Brūveru, Jāni Bokalderu, Aiju Bumbieri, Aiju Celmu, Intu Norenbergu-Černaju, Edgaru Kvitku, Andru Gaigalu, Kristofu Girgensonu, Olafu Gūtmani, Guntu Krauleri, Daigu Lapāni, Maiju Laukmani, Inesi Lepši, Ievu Samausku, Ināru Seņkāni, Edvīnu Tauriņu, Inesi Toru, Ievu Trimalnieci, Editu Viļumu, Anitu Zvaigzni, Ingu Auderi. Intervē: Elīna Birziņa, Andra Gaigala, Aija Puzarele un Inga Audere.

“Egineto.lv” publikāciju arhīvs par dzejas krājumiem, konkursiem, pasākumiem un citiem interesantiem notikumiem. Sagatavoja: redaktores - Inga Audere, Ilze Kalme u.c. brīvprātīgie.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

 
 

                                                                                                                                                                                                                                                        Audiofaila autors – Philip Goddard, https://freesound.org

Egineto.lv lasītava

Egineto virtuālajā lasītavā šī projekta autoriem un dalībniekiem pieejams apjomīgs publikāciju, dzejas un citu radošu darbu arhīvs. Lasītavā reģistrējas TE> …
Lasīt vairāk

Par kopā paveikto

Kristīgās dzejas autori Kurzemes dzejas un mākslas dienās 2018 Kuldīgas Sv. Annas baznīcāPar paveikto14.11.2019. – 19.12.2019. Egineto.lv mājas lapa atjaunota ar Pilots.lv atbalstu.Izdevuma “Ieskats …
Lasīt vairāk

Kurzemes novada pirmās kristīgās dzejas dienas

Septembrī [2012] dzeja turpina skanēt, un tieši Liepāja ir 1. Kurzemes novada kristīgo Dzejas dienu notikumu centrā.”Mūsu autori – dzejnieki, …
Lasīt vairāk