Izvēlne Aizvērt

Kurzemes novada pirmās kristīgās dzejas dienas

Septembrī [2012] dzeja turpina skanēt, un tieši Liepāja ir 1. Kurzemes novada kristīgo Dzejas dienu notikumu centrā.

“Mūsu autori – dzejnieki, mūziķi – bija aicināti piedalīties Evaņģēliski luteriskās baznīcas rīkotajās kristīgās dzejas dienās Kuldīgā. Sapratām, ka ne visi var aizbraukt uz Kuldīgu, tā radās iecere sarīkot pasākumus Liepājā,” pastāstīja kristīgās dzejas sarīkojumu “Baltā stunda” atbalstītāja, dzejniece Inga Audere. Un kristīgā dzeja šonedēļ skanējusi un turpina skanēt vairākos dievnamos, pulcinot gan pašmāju dzejniekus un mūziķus, gan viesus.

Dzejnieks Raivo Bitenieks kalpo Liepājas Brāļu draudzē, un viņa autorvakars “Viss ir dzeja, lapām krītot” notika pēc dievkalpojuma Brāļu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Autora dzeju lasīja Ērika Birzkopa, Aivars Kalnarājs, Raimonds Knesis, arī pats dzejnieks. Muzicēja maestro Valdis Aivars. Tā bija dziļdomīga un nopietna dzeja, kas lika klausītājiem domāt, bet sarīkojuma otrajā daļā aktieris Aivars Kalnarājs tomēr izvēlējās tādas rindas, kas liek saskatīt dzīves gaišo pusi un mazliet pasmaidīt.

Uz sarunu par tēmu “Bet kas ir cilvēks?” dzejā un liecībās aicina trīs literātes Liene Dzintare, Karīna Krieviņa un Inga Audere. Tikšanās notiks Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā, K. Valdemāra ielā 7, 28. septembrī pulksten 17. Visas trīs dzejnieces kalpo Diakonijas centrā, viņas ar saviem lasījumiem piedalījušās “Baltās stundas” sarīkojumos. Šoreiz autores iecerējušas pārrunāt to, kas rūp mūsdienu cilvēkam, kas viņam svarīgs un kā viņš jūtas savā dzīvē un pasaulē.

Daina Meistare “Kurzemes vārds”, liepajniekiem.lv, 26.09.2012.

Afiša: Aiga Šinketa