Izvēlne Aizvērt

Projekta jaunumi 09.05.2020.

Egineto.lv lasītavā

– Publicēta LELB bīskapa emeritus Pāvila Brūvera 1978. gadā Ķelnē izdotā grāmata “Kā rodas disidenti” (160 lpp.), kad viņš bija “Radio Brīvā Eiropa” žurnālists. Tas ir patiess vēsturisks stāsts par Brūveru ģimenes un citu cilvēku likteņgaitām PSRS, problēmām ar čeku, cīņu par vārda brīvību un cilvēktiesībām, ģimenes emigrēšanu uz ārzemēm, grūtībām, kas ar to bija saistītas, un ārvalstu draugu palīdzību. 

“Ja kaut viens cilvēks mūsu aicinājuma rezultātā būtu sācis analizēt un vērtēt padomju cilvēka stāvokli Padomju Savienībā, tad es uzskatu, ka mūsu darbs nav bijis veltīgs.” – P. Brūvers grāmatas noslēgumā. 

Publicēta ar autora atļauju. 

– Dzejas sadaļā Labā prakse publicēta Viļa Cedriņa dzejaar viņa mazdēla Alvila Cedriņa atbalstu.

1914-1946. Pirmais V. Cedriņa dzejoļu krājums „Sidraba jātnieks” (1935) tika apbalvots ar Preses biedrības prēmiju. Jaunā dzejnieka talantu izcili novērtēja 30. un 40. gadu literāti, nosaucot viņu par latviski visdziļāko. V. Cedriņa dzeju augstu vērtējis arī prezidents Kārlis Ulmanis.

– Vēl Lasītavā (no Egineto.lv  zelta krājumiem) publicēta saruna ar filoloģi, vairāku grāmatu un pasākumu autori Ievu Trimalnieci “Man uz zemes ir jānes mīlestība” (2016.g. XI). 

“Saruna ar otru cilvēku tā ir kluss pieskāriens cilvēka dvēselei, tāpēc tā (saruna) ir sargājama no steigas un asiem vārdiem.” (Ie. Trimalniece)

Un intervija ar krievu literātu un ilggadēju laikraksta “Kurzemes Vārds” krievu valodas izdevuma žurnālistu Kirilu Bobrovu, 2014.g.

“Uztvere saistīta ar to, kam cilvēks pievērš savas domas, kādas ir intereses. Jānovērtē un jānodala galvenais.” (K. Bobrovs) 

Lasītavā var reģistrēties vienkārši – aizpildot pieteikuma formu.

Informāciju par dažādiem notikumiem iesakām:

https://www.draugiem.lv/egineto.lv/ un 

https://www.facebook.com/egineto.lv/